The iPhone 15 Pro features an aerospace‑grade titanium design with an all‑new Action button to fast track to your favorite feature. The powerful camera system offers multiple focal lengths for super‑high‑resolution photos with a new level of detail and color.
الميزات الأساسية
- A17 Pro game-changing chip for a groundbreaking performance.
- 6.1” Super Retina XDR display with ProMotion Technology.
- Megapowerful 48MP camera capable for a 3x optical zoom and 15x digital zoom.
- Up to 23 hours video playback.
- Facetime is available on the product & would be accessible in regions where facetime is permitted by telecom operators
المواصفات
| عدد شريحة Sim | مزدوج الشريحة |
| حجم البطارية | 3650 mAh |
| حجم الشاشة | 6.1 in |
| نوع الشريحة | شريحة نانو + شريحة إلكترونية |
| اسم اللون | Blue Titanium |
| نوع الشحن | نوع C |
| نوع التوصيل | واي فاي + خلوي |
| اسم المعالج | أبل بيونيك |
| ميزة الكاميرا الأساسية | ثلاثية |
| سنة الصنع | 2023 |
| قدرة الطلب الصوتي | Yes |
| رقم المعالج | A17 Pro |
| رقم الموديل | MTUG3AH/A,MTV63AA/A |
| حجم ذاكرة الوصول العشوائي | 8 GB |
| الذاكرة الداخلية | 256 GB |
| الإصدار | نسخة الشرق الأوسط |
| معدلات التحديث | 120 هرتز |
| نوع العرض | ديناميك أموليد |
| نظام التشغيل | IOS |
| الحالة | جديد |
| عدد النواة | ثماني النواة (Octa Core) |
| فلاش | ضوء إل إي دي |
| شبكة نوع | تقنية 5G |
| عدد أنظمة التشغيل | 17.0 |
| شحن سريع. | Yes |
| اسم الموديل | iPhone 15 Pro |

















Reviews
There are no reviews yet.